Apie mus

Aukštaitijos regiono Vandens turizmo asociacija (toliau ARVTA) įsteigta 2012 m. rugsėjo 30 d. ARVTA vienija vandens turizmo paslaugų teikėjus, kurie vykdo savo veiklą Žeimenos upės baseine esančiose vandens turizmo trasose. Šios trasos didžiąja dalimi išsidėsčiusios Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regionininio parko teritorijose. Pagrindinės vandens trasos:
1. Žeimenos upės aukštupys, kurį sudaro - Aukštaitijos nacionalinio parko ežerynas ir Būkos upė.
2. Pirmasis dešinysis Žeimenos upės intakas - Kiaunos upė ir jos aukštupį formuojantis Kiauno ežeras, Aisetos upė bei Aiseto ežeras.
3. Ketvirtasis dešinysis Žeimenos upės intakas - Lakajos upė ir jos aukštupį formuojantis Molėtų ežerynas.
4. Žeimenos upė - nuo žiočių iki Pažeimenės geležinkelio stotelės.
Bendras vandens turizmo trasų ilgis - apie 120 km.

ARVTA NARIO DARBO KULTŪROS KODEKSAS

Kiekvienas vandens turizmo paslaugas teikiantis asociacijos narys įsipareigoja organizuoti savo veiklą, laikydamasis tausojančių aplinką darbo principų ir propaguoti vandens turizmą kaip pramogą, draugišką gamtinei aplinkai ir vietos gyventojams. Asociacijos nariai savo veiklą derina su šiais principais:
1. Palikti švarią gamtinę aplinką po vandens turizmo paslaugų teikimo.
2. Propaguoti gamtos globėjų ir mylėtojų nuostatas tarp vandens turistų.
3. Puoselėti gerus santykius su vietos gyventojais.

ARVTA ORGANIZUOJAMŲ DARBŲ SĄRAŠAS

ARVTA organizuoja darbus, kurie padeda vandens turizmo paslaugas teikiantiems ARVTA nariams vykdyti savo veiklą pagal darbo kultūros kodekse nurodytus principus. Kiekvienas ARVTA narys yra įsipareigojęs prisidėti prie šių ARVTA organizuojamų darbų:
1. Kiekvienais metais nuo šiukšlių valoma ir prižiūrima apie 120 km ilgio vandens turizmo trasų. Kiekvienam ARVTA nariui skiriamas tam tikras vandens turizmo trasos ruožas, kad narys pasirūpintų to ruožo švarios būklės palaikymu. Visi vandens turizmo trasų ruožai turi būti valomi nuo šiukšlių mažiausiai 2 - 3 kartus per metus.
2. Dalis vandens turistų dar nėra sąmoningi ir šiukšles palieka vandens turizmo trasų pakrantėse. Todėl laikino sustojimo vietose, kuriose paliekamos šiukšlės, organizuojamas informacinių stendų su raginimu ''Šiukšles išsivežkime patys'' statymas. Stendų dizainas derinamas su Aukštaitijos nacionalinio parko (ANP) direkcija. Stendų gamybą organizuojama ARVTA narių lėšomis. Stendų statymo vietas nustato ARVTA nariai ir suderina su ANP direkcija. Kiekvienas ARVTA narys rūpinasi, kad jam skirtame vandens trasos ruože reikalingose vietose būtų pastatyti tokie stendai, prižiūri jų tvarkingą išvaizdą.
3. ARVTA įpareigoja kiekvieną vandens turizmo paslaugas teikiantį asociacijos narį savo klientams suteikti šiukšlių maišelius su raginimu rinkti visas savo ir pakeliui pasitaikančias šiukšles.
4. ARVTA nariai organizuoja koordinuotą šiukšlių surinkimą ir išvežimą.
5. ARVTA atstovai tiria galimus vietos gyventojų skundus dėl vandens turistų laikinų sustojimų privačiose gyventojų teritorijose ir ieško šių problemų sprendimo būdų. Asociacijos nariai skatina savo klientus nestoti tose vietose, kuriose pastebėta vietos gyventojų nusiskundimų.
6. ARVTA spausdina ir platina neperšlampamus vandens maršrutų žemėlapius, kuriuose pateiktos turistinio poilsio gamtoje taisyklės ir pažymėtos stovyklaviečių vietos, kuriose galima kurti laužus, statyti palapines. Žemėlapiuose pažymėtos vandens trasų atkarpos, kur vietos gyventojai pageidauja, kad vandens turistai nestotų laikinam poilsiui.